Etap 44a Hohenwieden - Stremlow

Hohenwieden (0,0 km) – Grellenberg (2,1 km) – Bassin (4,0 km) – Kirch Baggendorf (7,8 km) – Zarrenthin (11,1 km) – Stremlow (15,8 km) 
 
PAŃSTWO: Niemcy                
LAND: Mecklemburg-Vorpommern
POWIAT (LANDKREIS): Vorpommern-Rügen
ARCHIDIECEZJA: berlińska
 
Panie, Boże Zastępów, któż równy jest Tobie?
Potężny jesteś, Panie, a wierność Twoja w krąg Ciebie
 otacza. Ty ujarzmiasz pyszne morze,
Ty poskramiasz jego wzdęte bałwany. (Ps 89,9-10)
 
Na odcinku pomiędzy Grimmen a Stremlow brak historycznych zabytków. Wędrówka wzdłuż pól i lasów, w bezpośredniej okolicy doliny rzeki Trebel, należy jednak do najprzyjemniejszych fragmentów Pomorskiej Drogi Św. Jakuba na terenie Niemiec.
 

TRASA

Spod schroniska SOS-Dorfgemeinschaft Grommen-Hohenwieden (0,0 km) kierujemy się ponownie na północ drogą, którą poprzednio wchodziliśmy do osady. Na głównej Grellenberger Dorfstraße skręcamy w lewo i mijając niewielkie osady: Grellenberg (2,1 km) oraz Bassin (4,0 km) docieramy do Kirch Baggendorf (7,8 km). Na końcu wsi kierujemy się w prawo i piaszczystą drogą idziemy w kierunku doliny rzeki Trebel. Nie przechodzimy jednak na drugą stronę i przed mostem skręcamy w lewo. Drogą rowerowo-pieszą idziemy do wsi Zarrenthin (11,1 km). Stąd znakowaną trasą idziemy wzdłuż drogi L-19 aż do przejścia ponad autostradą A20 (13,5 km). Skręcamy w lewo i prostą drogą idziemy do wsi Stremlow (15,8 km). Schronisko znajduje się po lewej stronie.

Uwagi oraz sugestie

DO GÓRY